Planlegger 5 søndager med digitale møter  

Norkirken Drammen har avlyst alle vanlige møter og gudstjenester fram til 15.juni, men satser isteden på direktesendte møter over Internett, fra og med søndag 3.mai.
-Styret tar til etteretning at det ikke er mulig å samles til vanlige sammenkomster fram til 15.juni, og dermed er alle ordinære møter og gudstjenester i Norkirken Drammen avlyst denne våren. Det sier styreleder Lars Hübschle (bildet). Derimot planlegger menigheten å sende digitale møter over Internett, fem søndager fremover. Dette blir direktesendinger, gjennom såkalt «Live streaming».
Første digitale møte fra Norkirken blir førstkommende søndag, 3.mai. kl.17.00. Her blir det tale av menighetens nye pastor Helge Bratsberg. Henning Heitmann har med seg sang- og musikkrefter som bidrar, og Erland Beck er møteleder.
-Vi trenger fellesskap. Nå som vi ikke kan møtes fysisk håper og tror vi at disse møtene blir bra, sier Hübchle.
De neste datoene med direktesendte møter fra Norkirken blir 10.mai, 24.mai, 31.mai og 7. juni. Alle møtene starter kl.17.00
Har du tilgang på Internett kan du se møtene både på Norkirkens Facebookside og på Norkirkens hjemmeside; www.norkirken.drammen.no, På hjemmesiden vil du se hvor du skal klikke for å få fram sendingen.
Velkommen til digitale møter fra Norkirken!
IMG_7529

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s