Om oss

Norkirken Drammen er tilsluttet Normisjon som en selvstendig menighet. Vi bygger vår menighet på Guds Ord og Den norske Kirkes bekjennelses grunnlag.

Vår visjon er: Med Jesus i alt, med Jesus til alle! Du kan lese mer om det her.

Vi ønsker å være:
Inkluderende

  • Å ta imot alle mennesker som søker våre fellesskap.
  • I ord og handling å vise omsorg, varme og respekt.
  • Å elske din neste som deg selv.

Handlekraftig

  • Klar, tydelig og målbevist evangelisering – forkynne det glade budskap.
  • Å bygge fellesskap som utruster mennesker til effektiv og driftig utnyttelse av sine nådegaver.
  • Å ta samfunnsansvar.

Ekte

  • Å være naturlig – Gud har skapt deg slik du er og vi setter pris på Guds mangfoldige skaperglede.
  • Å ære og feire Guds nærvær – gjennom tilbedelse og lovprisning fordi Gud er god.
  • Å leve slik Jesus lærte oss – Det du vil at andre skal gjøre mot deg skal du gjøre mot dem.

Litt fra Norkirken sin historie:

Norkirken er en nyere menighet i Drammen sentrum datert 2006, men har sin begynnelse allerede i 1860. Norkirken har sin rot og forhistorie i Drammen Indremisjon som ble stiftet 1. mai 1860, som den gang hadde et annet bygg enn i dag. Det nåværende kirkebygg ble innviet som det nye Indremisjonshuset 08.11.1981. Første januar 2001 ble Drammen Indremisjon til Drammen Normisjon, og det er først deretter, at Indremisjonshuset utviklet seg i større og større grad fra å være et bedehus til å bli en selvstendig menighet, men som stadig har samme læregrunnlag som den norske kirke – Bibelen som Guds troverdige Ord, og Den norske Kirkes bekjennelses grunnlag. 27. april 2006 valgte 87 % av generalforsamlingen å bli en selvstendig menighet, dvs. Drammen Normisjon ble til Norkirken Drammen, hvor vi blant mye annet også forretter nattverd og dåp.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s